آموزش

تنظیمات شماره گیری در نرم افزار

توسط بخش تنظیمات شماره گیری در نرم افزار های عارف رایانه می توانید تعیین کنید قسمت هایی از نرم افزار که امکان شماره گیری تلفن افراد وجود دارد، عملیات تماس یا شماره گیری توسط کدام دستگاه یا مودم انجام گردد. بعنوان مثال: در صورتی که می خواهید از طریق کامپیوتر با مشتریان خود تماس بگیرید، و این کار را از طریق اتصال کابل تلفن به مودم انجام دهید، کافی است تنظیمات اتصال نرم افزار به مودم را در این قسمت انجام داده و عملیات شماره گیری را توسط مودم انجام دهید.

تنظیمات-تماس-از-طریق-کامپیوتر

 

برای شماره گیری تلفن از طریق نرم افزار، باید ابتدا نرم افزار را به دستگاه مربوطه متصل نمائید. مانند مودم یا موبایل که از طریق پورت های مختلف به رایانه متصل گردیده اند. برای این منظور ابتدا می بایست از قسمت Device Manager در ویندوز چک کنید مودم شما به کدام درگاه یا پورت Com متصل شده شده است؟ سپس شماره درگاه مربوطه را در پنجره تنظیمات شماره گیری وارد کرده و بر روی گزینه Connect کلیک نمائید تا نرم افزار آماده شماره گیری از طریق آن درگاه گردد.

برای مراجعه به قسمت Device Manager در ویندوز، بر روی My Computer کلیک راست کرده و از منوی باز شده بر روی Manage کلیک کنید. در پنجره باز شده بر روی گزینه Device Manager از سمت چپ، کلیک نمائید.

.

.

شماره گیری مستیم شماره تلفن خاص از طریق نرم افزار

در پنجره تنظیمات شماره گیری، قسمتی وجود دارد که می توانید شماره ای به دلخواه وارد کرده و با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ، عملیات شماره گیری را انجام دهید.

* در صفحه اصلی نرم افزار برای دسترسی سریع به این پنجره می توانید از کلید های ترکیبی Ctrl+Q استفاده نمائید.

.

.

بخش Dial Mode و حالت شماره گیری با مودم یا موبایل

بخش Dial Mode در نرم افزار مشخص می کند که عملیات شماره گیری با درج پیش شماره انجام گردد یا خیر. این عمل زمانی کاربرد دارد که شما در نرم افزار، اطلاعات مشتریان را بدون پیش شماره ثبت کرده اید و حالا قصد دارید توسط موبایل عملیات شماره گیری را انجام دهید. در این صورت پیش شماره شهر خود را در قسمت “Perfix Number” وارد نمائید تا سیستم آن دسته از شماره هایی را که بدون کد، در سیستم ثبت شده اند ار با پیش شماره تعیین شده در این قسمت، شماره گیری نماید.

.

.

شماره گیری (Dial) تلفن مشتریان از طریق نرم افزار

پس از انجام صحیح تنظیمات اتصال نرم افزار به مودم یا موبایل، جهت شماره گیری شماره تلفن های ثبت شده از مشتریان، کافی است به لیست اشخاص رفته، اطلاعات شخص یا مشتری خاص را باز کرده و بر روی دکمه های طراحی شده در کناره شماره های تماس کلیک کنید. بدین ترتیب، با کلیک بر روی دکمه کنار شماره تماس مورد نظر، شماره تماس مورد نظر، توسط سیستم شماره گیری خواهد شد.

شماره گیری تلفن با نرم افزار

.