آموزشآموزش نرم افزار تاکسی سرویس

سرویس دهی در نرم افزار تاکسی سرویس

قسمت سرویس دهی در نرم افزار مدیریت تاکسی سرویس و پیک موتوری عارف رایانه، که یکی از پر کاربرد ترین قسمت های این نرم افزار محسوب می شود، مربوط به ثبت اطلاعات مربوط شروع و خاتمه سرویس های ارائه شده به مشترکین یا مسافران می باشد.

سرویس جدید اعزام راننده نرم افزار تاکسی و پیک موتوری
کد سرویس یا بارنامه

کد سرویس، شماره منحصر به فردی است که توسط سیستم تولید می گردد و در اطلاعات قبض یا فاکتور آژانس و پیک موتوری نیز چاپ می گردد. این کد، در مراکزی مانند پیک موتوری و وانت بار، بعنوان شماره بارنامه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع سرویس در نرم افزار مدیریت تاکسی سرویس و پیک موتوری

نوع سرویس عنوانی است که می توانید توسط آن سرویس ها را از یکدیگر تفکیک نمائید. این کار باعث می گردد علاوه بر استفاده از این عنوان در قبض تاکسی یا رسید پیک، بعداً هنگام گزارش گیری از لیست سرویس ها، برای سیستم تعیین کنید فقط گزارش سرویس هایی با نوع خاص را برای شما نمایش دهد. نوع سرویس برای آژانس های پیک موتوری و وانت بار، می تواند تحت عنوان نوع محموله یا نوع بار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نکته: تمام عناوین موجود در لیست قرار گرفته در مقابل “نوع سرویس” قابل تغییر هستند. شما با کلیک بر روی دکمه “نوع سرویس” می توانید انواع سرویس یا بار در سیستم تعریف کرده و آن طور که تمایل دارید، سرویس ها را مدیریت نمائید.

مسافر یا مشترک

در قسمت مسافر، اطلاعات مربوط به مسافر شامل: جنسیت، عنوان نام، شماره تلفن تماس و آدرس ایشان قرار می گیرد. در صورتی که مسافر، دارای کد اشتراک می باشد، با وارد کردن کد اشتراک ایشان در کادر مقابل دکمه “مسافر”، اطلاعات مورد نظر به طور خودکار، در قسمت های جنسیت، عنوان نام و… قرار می گیرد.

نکته: در صورتی که قصد دارید ابتدا برای مسافر، اشتراک ایجاد کرده و سپس با توجه به کد اشتراک، برای ایشان راننده اعزام نمائید، توسط گزینه سمت راست دکمه “مسافر” می توانید ضمن ایجاد کد اشتراک جدید، اطلاعات ایشان را در قسمت مشترکین ثبت کرده و با ذخیره ایشان در لیست مشترکین، به طور خودکار، مشخصات ایشان در فرم سرویس جدید درج می گردد.

.

مقصد

بخش مقصد، مربوط به مکانی است که قرار است راننده به آنجا اعزام گردد. این مکان ها می توانند دارای تعرفه هزینه خاص باشند و توسط دکمه مقصد می توانید از لیست از قبل تعریف شده، آن را انتخاب نمائید. همچنین جهت دسترسی سریعتر، می توانید کد مربوط به مقصد را در کادر مقابل دکمه “مقصد” وارد کنید تا عنوان و هزینه مربوط به مقصد مورد نظر به طور خودکار در فرم سرویس جدید درج گردد.

.

راننده و خودرو

در کادرهای مقابل دکمه “راننده” و دکمه “خودرو” می توانید کد راننده و کد خودرو مورد نظر را وارد کرده تا اطلاعات مربوط به راننده و خودرو در فرم سرویس جدید درج گردند.

نکته: رانندگان و خودرروها نیز ماننده مقصد، قابل تعریف هستند. برای تعریف و یا ویرایش و حذف، می توانید بر روی دکمه “راننده” و دکمه “خودرو” کلیک کنید. همچنین جهت دسترسی از طریق صفحه اصلی نرم افزار، به منوی تعاریف پایه مراجعه نمائید.

.

در صد سهم راننده

درصد سهم راننده، سهمی است که راننده هنگام عقد قرارداد با آژانس تاکسی سرویس یا پیک موتوری، با مدیر مرکز به توافق می رسند و طی آن راننده موظف است درصد تعیین شده را از هزینه کل مبلغ سرویس کسر کرده و مابقی مبلغ را تسلیم آژانس یا پیک موتوری نماید. این درصد سهم، هنگام تعریف راننده در سیستم قابل تعیین است و هنگام انتخاب راننده با توجه به درصد تعیین شده برای وی، مبلغ سهم ایشان به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می گردد. از آنجا که رانندگان هرکدام خودروها و شرایط متفاوتی می توانند داشته باشند.این سهام می تواند برای هر راننده متغیر باشد. بعنوان مثال: راننده ای با 25 درصد سهم و راننده ای دیگر با 40 درصد سهم از مبلغ کل می تواننده در خدمت آژانس قرار گیرند.

.

چاپ قبض یا رسید پیک و تاکسی

در صورتی که گزینه “چاپ قبض” را در این پنجره تیک زده باشید، بلافاصله پس از ثبت سرویس، پنجره چاپ قبض باز می گردد و شما میتوانید با توجه به فرمت دلخواه (حرارتی ، A5، A4) اطلاعات را بر روی کاغذ چاپ نمائید.

نمونه قبض سرویس در نرم افزار پیک موتوری و آژانس.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *