کتب و مقالات

آموزش تعریف بانک و دسته چک در نرم افزار چک نگار

همانطور که میدانید، قبل از صدور و چاپ چک، ابتدا باید دسته چک و اطلاعات بانک مورد نظر را در نرم افزار تعریف کرده باشید.

برای تعریف بانک و دسته چک، ابتدا از منوی تعاریف پایه بر روی گزینه “تعریف دسته چک” کلیک کنید تا وارد قسمت تعریف بانک ها و دسته چک ها شوید.

 

پس از باز شدن لیست بانک ها و دسته چک ها (مانند شکل زیر)،برای افزودن بانک و شماره حساب جدید به لیست بانک ها، بر روی لیست سمت راست (بانک و حساب) کلیک راست کرده و بر روی گزینه “افزودن بانک جدید” کلیک کنید.

 

در صفحه باز شده، با توجه به قسمت های مورد نظر، اطلاعات مربوط به بانک و حساب خود را وارد نموده و بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نمائید.

بدین ترتیب جساب بانکی مورد نظر به لیست بانک و حسابها، اضافه خواهد شد.

مرحله بعد نوبت به تعریف دسته چک یا دسته چک های هر حساب بانکی میباشد. برای این منظور، ابتدا بر روی حساب بانکی مورد نظر کلیک کنید و سپس در قسمت سمت چپ، بر روی گزینه “جدید” از نوار ابزار بالای لیست دسته چک ها کلیک کنید تا صفحه مربوط به ورود اطلاعات دسته چک باز شود.(مانند شکل زیر)

در پنجره باز شده، اطلاعات مربوط به دسته چک مورد نظر را وارد کرده و ثبت نمائید.

* توجه داشته باشید، شماره آغازین، شماره مندرج بر روی اولین برگ از دسته چک میباشد و وارد کردن آن در این قسمت، باعث میشود هنگام صدور چک، شماره چک بصورت خودکار بعد از آخرین چک صادر شده در اطلاعات چک پرداختی ثبت شود.

* نوع دسته چک، برای دسته بندی دسته چک های ثبت شده، استفاده میشود و این انواع را میتوانید با فشردن دکمه “نوع دسته چک” و ورود به لیست انواع دسته چک، ویرایش ، حذف یا اضافه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.