تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606

تغییر زبان ویندوز و ایجاد فولدر بدون نام + 3 ویدئو آموزشی

کامپیوتر یکی از دستگاه‌هایی بود که توانست دنیا و بسیاری از کارها را به طور 100 درصد تغییر دهد و حتی به سلطه خود درآورد. همانطور که می‌دانید، کسانی که قصد دارند با چنین دستگاه گسترده و پیچیده‌ای کار کنند، باید دانش مربوط به آن را یاد بگیرند و در غیر این صورت با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. البته بهتر است بدانید که با گسترش فضای اینترنت، این مشکل حل شده و می‌توان آموزش‌ها را به صورت آنلاین مشاهده کرد و یاد گرفت. در این مقاله قصد داریم به آموزش دو مورد از موارد مهم کامپیوتر با عنوان تغییر زبان ویندوز و ایجاد فولدر بدون نام بپردازیم.

چگونه زبان ویندوز 10 را در همه جای سیستم تغییر دهیم

 

آموزش تغییر زبان ویندوز به فارسی

اطلاعاتی در رابطه با تغییر زبان ویندوز

علاقه‌مندان به شرکت نرم افزاری عارف رایانه، همانطور که استحضار دارید دنیای اینترنت با گستردگی زیادی همراه است و می‌توان مشکلات و سوالات زیادی با جستجو و در مدت زمان اندکی متوجه شد. سایت‌های زیادی در زمینه آموزش کامپیوتر وجود دارند و کارهای مهم و بزرگ را نیز آسان کرده‌اند. کسانی که سیستم کامپیوتر خریداری می‌کنند، قطعا نیاز به زبان فارسی خواهند داشت. همانطور که استحضار دارید، زبان پیش فرض ویندوزها انگلیسی بوده و برای تغییر آن باید اقداماتی انجام داد که در ادامه بیان خواهیم کرد.

مراحل مربوط به تغییر زبان سیستم کامپیوتر

برای تغییر زبان ویندوز نیاز به انجام کارهای سخت و دشوار نیست و بهتر است که با دقت مراحل کاری زیر را انجام دهید. ابتدا وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید، این بخش تنظیمات با نام Control Panel تعریف شده است. مرحله دوم کاری شما ورود به Time & Language بوده تا بتوانید زبان‌های دلخواه خود را اضافه کنید، تفاوتی بین زبان‌ها نیست و می‌توانید زبان‌های موردنظر خودتان را برگزینید. در بخش مورد نظر گزینه‌ای با نام Region & language وجود دارد، تمامی زبان‌های تعریف شده را می‌توان در این قسمت اضافه کرد. بد نیست بدانید که پس از انجام مراحل گفته شده باید تایید نهایی را نیز انجام دهید.

روش ساخت فولدر بدون نام در ویندوز

کارهای جالب زیادی است که برخی افراد تمایل دارند آن‌ها را انجام دهند یا نیاز به انجام آن‌ها خواهند داشت. یکی از مواردی که می‌توان به راحتی در ویندوز انجام داد و شاید به فکر افراد زیادی هم نرسد، ساخت فولدر بدون نام در ویندوز است. کسانی که قصد دارند این کار را انجام دهند، می‌توانند در مکان مورد نظر خودشان یک فولدر بسازند و سپس بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه تعویض نام (Rename) را انتخاب کنند. کار اصلی از همین بخش شروع می‌شود، اسم پیش فرض را به صورت کامل پاک کرده و دکمه Alt روی صفحه کلید را فشار داده و نگه دارید، در ادامه اقدام به وارد کردن اعداد 255 یا 0160 کنید. هنگامی که کار را به درستی انجام دادید، کلید Alt را رها کرده و تایید را با زدن کلید Enter انجام دهید. با انجام این کارها می‌توانید فولدر بدون نام را مشاهده کنید که به راحتی ساخته‌اید. ترفندهای زیادی برای انجام دادن در ویندوز به منظور کارهای خاص وجود دارند که آشنایی با آن‌ها می‌تواند بسیار با ارزش و موثر باشد. قطعا تمام ترفندهای تعبیه شده در ویندوز ارزشمند خواهند بود.

منبع: https://arefrayaneh.com

‫4.5/5 ‫(2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا