ارسال و دریافت پیامک در نرم افزار

توسط قسمت ارسال و دریافت پیامک در نرم افزار می توانید از طریق سامانه پیام کوتاه، مودم GSM، یا گوشی موبایل، برای شماره های ثبت شده در سیستم، پیامک (SMS) ارسال نمائید. قبل از هر چیز ابتدا باید توجه داشته باشید که تنظیمات مربوط به سامانه پیام کوتاه، به طور صحیح انجام شده باشد. در صورتی که قصد ارسال پیامک از طریق سامانه پیام کوتاه و شماره های 1000، 2000، 3000 یا شماره های تلفن ثابت تهران (021) برای مشتریان خود پیامک ارسال نمائید، ابتدا باید از شرکت عارف رایانه یک نام کاربری و کلمه عبور جهت دسترسی و مدیریت حساب پیامک خود اخذ کرده باشید. برای این منظور قسمت فعال سازی سامانه پیامک را مطالعه نمائید.

ارسال SMS با نرم افزار

تنظیمات بخش ارسال و دریافت پیامک

تنظیمات ارسال SMS در نرم افزار

قبل از استفاده از بخش ارسال و دریافت پیامک در نرم افزار، حتما می بایست تنظیمات مربوطه را به طور صحیح انجام داده باشید. بخش مهم این تنظیمات، مربوط به نحوه ارسال پیامک می باشد که می خواهید از چه طریق انجام گردد؟

اگر قصد دارید از طریق سامانه پیام کوتاه شرکت عارف رایانه، عملیات ارسال پیامک را انجام دهید، باید حالت Sending Mode را بر روی ArefRayaneh قرار داده و نام کاربری و کلمه عبوری را که از شرکت دریافت کرده اید را در قسمت های مربوطه وارد نمائید و یکبار پنجره را بسته و مجدد باز کنید تا تنظیمات ذخیره گردد.

در صورتی که قصد ارسال پیامک از طریق GSM Modem (مودم جی اس ام یا دستگاهی که از طریق سیم کارت می توان عملیات ارسال پیامک را با آن انجام داد) یا موبال را دارید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. حالت Sending Mode را بر روی حالت Mobile / GSM Modem قرار دهید.
  2. دستگاه GSM Modem یا موبایل را به رایانه متصل نمائید.
  3. درایور یا راه انداز مربوط به موبایل یا GSM Modem را نصب کنید تا دستگاه مورد نظر برای ویندوز قابل شناسایی باشد
  4. بر روی My Computer کلیک راست کرده و از منوی باز شده بر روی Manage کلیک کنید و در سمت چپ پنجره باز شده، بر روی Device Manager کلیک کنید
  5. به قسمت COM Ports رفته و چک کنید که ویندوز، دستگاه مورد نظر را با چه شماره پورتی شناسایی کرده است؟ (معمولا مدل دستگاه یا موبال همراه با شماره پورت نمایش داده می شود)
  6. به تنظیمات بخش ارسال SMS در نرم افزار برگشته،  پورت مورد نظر را با توجه به مرحله قبل انتخاب کرده و بر روی گزینه Connect کلیک کنید تا نرم افزار به دستگاه مورد نظر متصل گردد.

بدین ترتیب نرم افزار به موبایل یا جی اس ام مودم متصل شده و عملیات ارسال SMS از طریق آن انجام می گردد.

نکته: در صورتی که دستگاه جی اس ام یا موبایل شما از نرم افزاری خاص جهت ارسال SMS استفاده می کند، قبل از ورود به نرم افزار شرکت ما، می بایست آن نرم افزار در حال اجرا نباشد!.

استفاده از شماره های ذخیره شده در رایانه

اگر قصد دارید برای لیستی از شماره های از قبل ذخیره شده که در قالب فایل TXT در محلی از رایانه خود ذخیره کرده اید، پیامک گروهی ارسال نمائید، کافی است در سر برگ ارسال پیامک بر روی گزینهopen-mobiles-file-1 کلیک نموده و در پنجره باز شده، فایل مربوط به لیست شماره موبایل اشخاص را انتخاب نمائید. بدین ترتیب، لیست حاوی شماره ها، به برنامه انتقال داده شده و آماده ارسال پیامک می گردند.

نکته: شماره های قرار گرفته در فایل را می بایست قبلاً توسط ویرگول (,) یا Enter از هم جدا کرده باشید.

ارسال و دریافت پیامک در نرم افزار های عارف رایانه را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دکمه بازگشت به بالا
تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606