تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606

معرفی برنامه Microsoft Visual Basic

یکی از رشته‌هایی که در کشورهای مختلف و حتی کشور ما طرفداران زیادی داشته و هر ساله دانشجویان زیادی در این رشته وارد مراکز دانشگاهی می‌شوند بدون تردید مهندسی کامپیوتر است، همانطور که می‌دانید این مهندسی بر دو قسم نرم‌افزار و سخت‌افزار وجود دارد و در اینجا قصد داریم به بخش نرم‌افزار بپردازیم. قطعا امروزه  با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فناوری یکی از شغل‌های پردرآمد جهان برنامه‌نویسی می‌باشد، البته برنامه‌نویسی در زمینه موبایل و نرم‌افزارهای کامپیوتری جدا بوده و در این مقاله تمرکزمان بر روی معرفی برنامه Microsoft Visual Basic خواهد بود.

برنامه Microsoft Visual Basic

برنامه Microsoft Visual Basic و بررسی آن

زبان‌های زیادی در زمینه برنامه‌نویسی وجود دارد که دانشمندان و کارآموزان در حال استفاده می‌باشند اما یکی از بهترین زبان‌ها را می‌توان Visual Basic عنوان کرد. Visual Basic توسعه یافته زبان Basic بوده و توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث جهت نوشتن برنامه‌های ساده به کار گرفته شد، این اتفاق در سال 1960 رخ داد و هم اکنون توانسته با پیشرفت‌های زیادی که صورت گرفته به عنوان یکی از پرطرفدارترین زبان‌ها شناخته شود، زبانی که مایکروسافت مجبور به راه‌اندازی برنامه Microsoft Visual Basic شد. همانطور که استحضار دارید شرکت مایکروسافت همواره وارد کاری می‌شود که آینده خوبی در آن یافت شود و اینگونه که پیداست این قضیه درست از آب درآمده است. Visual Basic تا نسخه سومی که از آن انتشار یافت بر پایه 16 بیت طراحی شده بود، این روند از نسخه 5 آن تغییر کرد و به 32 بیت ارتقا یافت، بد نیست بدانید که از نسخه 6 به بعد بر پایه NET. ساخته شد. با ظهور Visual Basic .NET اکثر برنامه‌نویسان از نسخه 6 به آن روی آوردند اما این پایان کار نسخه 6 نبود و هم اکنون نیز برنامه‌نویسان زیادی در حال استفاده از آن هستند. علاقه‌مندان به شرکت نرم افزاری عارف رایانه؛ اگر بخواهیم یک تعریف ساده از Visual Basic داشته باشیم باید بگوییم که این زبان برنامه‌نویسی برای توسعه بسیار سریع نرم‌افزار آن هم بر پایه رابط گرافیکی کاربر طراحی شد، از مزایای آن می‌‌توان به دسترسی آسان به پایگاه داده‌ها و همچنین ایجاد کنترل اکتیو ایکس اشاره کرد، در حقیقت باید گفت این زبان توانسته راحتی کار را برای کاربران و علاقه‌مندان به دنیای برنامه‌نویسی که روز به روز در حال افزایش نیز می‌باشند رقم بزند. برخی از افراد و دانشمندان، زبان برنامه‌نویسی Visual Basic را رویداد محور و شی‌گرا می‌دانند.

به کارگیری Visual Basic در تجارت

برنامه Microsoft Visual Basic

همانطور که در ابتدا هم گفتیم برنامه‌نویسی یکی از شغل‌های پردرآمد حال حاضر جهان محسوب شده و زبان برنامه‌نویسی Visual Basic یکی از بهترین‌ها برای به کارگیری در تجارت خواهد بود. بر اساس آمارهای ارائه شده در سال 2008 که به صورت جهانی مورد بررسی قرار گرفت به صراحت اعلام کرده‌اند که 56 درصد از برنامه‌های تجاری به وسیله زبان Visual Basic انجام شده‌اند. Visual Basic به دلیل خاصیت Native Code جزو معدود زبان‌هایی بوده که فایل خروجی آن به راحتی قابل اجرا بر روی تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل را خواهد داشت، یکی دیگر از نکاتی که می‌توان در رابطه با این زبان برنامه‌نویسی بیان کرد خروجی کم حجم برنامه‌ها بوده که بسیار حائز اهمیت است. این زبان برنامه‌نویسی تنها زبانی بوده که در مجموعه آفیس نیز می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد.

منبع: https://arefrayaneh.com/

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا