تعریف دسته چک در نرم افزار برای دفتر چک

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

قسمت تعریف دسته چک امکان ثبت اطلاعات انواع دسته چک را فراهم می کند. تعریف دسته چک باعث می گردد هنگام چاپ و صدور چک، با انتخاب کد دسته چک دیگر نیازی به ورود اطلاعات کامل دسته چک نداشته باشید و از طرفی، انتخاب دسته چک در قسمت صدور چک، باعث می گردد تا سیستم به طور خودکار و بر اساس شماره اولین برگه دسته چک، شماره چک را در کادر مربوطه درج نماید..

تعریف و مدیریت دسته چک در نرم افزار

افزودن بانک و حساب

قبل از ثبت اطلاعات دسته چک ها، ابتدا می بایست بانک و شماره حساب مربوطه را تعریف نمائید. برای این منظور، بر روی لیست بانک و حساب ها (سمت راست پنجره) کلیک راست کرده و بر روی گزینه “افزودن بانک جدید” کلیک کنید تا پنجره ورود اطلاعات بانک و حساب باز گردد.

ایجاد بانک و حساب جدید در نرم افزاردر پنجره باز شده، اطلاعات مربوط به حساب خود را وارد کرده و بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نمائید. بدین ترتیب، بانک و حساب مورد نظر به لیست افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند

افزودن دسته چک

جهت افزودن یا تعریف دسته چک جدید، ابتدا بر روی بانک مورد نظر از سمت راست کلیک کرده و سپس از نوار ابزار بالای لیست دسته چک ها، بر روی گزینه “جدید” کلیک نمائید.

تعریف دسته چک جدید در نرم افزاردر پنجره اطلاعات دسته چک، ضمن انتخاب نوع دسته چک، تاریخ تحویل دسته چک از بانک، تعداد برگه و … می توانید مشخص کنید که سریال مندرج بر روی اولین برگه چک، از چه شماره ای آغاز گردد. با وارد کردن این شماره، هنگام ثبت چک پرداختی جدید، سیستم به طور خودکار، شماره جدید را با توجه به آخرین چک پرداختی ثبت شده ایجاد کرده و در اطلاعات چک جدید درج می نماید. اولین چک پرداختی نیز با توجه به همین شماره در نظر گرفته می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دکمه بازگشت به بالا