رزرو وقت | تعیین وقت قبلی برای بیماران

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

قسمت رزرو وقت در نرم افزار مدیریت مطب، کلینیک و درمانگاه آسان طب مربوط به ثبت و تعیین وقت ملاقات بعدی برای مراجعین یا بیماران می باشد و پس از وقت دهی به بیمار مورد نظر، می توان قبض مربوط به وقت را برای ایشان چاپ کرده و به محض رسیدن موعد آن (میتواند قبل تر نیز باشد)، از طریق سیستم ارسال پیامک، به ایشان یادآوری نمود. برای ورود به قسمت رزرو وقت و مشاهده لیست اوقات رزور شده برای بیماران، در صفحه اصلی نرم افزار آسان طب، بر روی گزینه “رزرو وقت” از نوار ابزار کلیک نمائید.

تعیین وقت قبلی بیمار نرم افزار درمانگاه مطب.

وقت دهی یا رزرو وقت چیست؟

اکثر مراکز پزشکی همچون مطب، کلینیک و درمانگاه های تخصصی، به دلیل اینکه درمان بیماران طی چند جلسه انجام می پذیرد، نیازمند تعیین وقت مراجعه برای جلسات بعدی هستند و از طرفی ازدحام مراجعات و ترتیب ویزیت بیماران توسط پزشک، باعث آن شده است تا این مراکز قبل از پذیرش و ویزیت هر مریض، تاریخ مشخصی را برای مراجعه ایشان تعیین نمایند. این تاریخ در واقع همان وقت دهی یا رزرو وقت نامیده می شود.

تنظیمات رزو وقت در نرم افزار آسان طب

 قبل از اینکه برای بیماران، وقت مراجعه بعدی تعیین نمائید، جهت سهولت مدیریت اوقات، بخشی تحت عنوان “تنظیمات رزرو وقت” در نرم افزار آسان طب تعبیه شده است که توسط آن می توانید اوقات کاری هر پزشک را در سیستم ایجاد نمائید تا هنگام تعیین وقت، دیگر نیازی به ثبت ساعت مراجعه بیماران و میزان وقت نداشته باشید. برای این منظور ابتدا بر روی گزینه “تنظیمات” در نوار ابزار بالای بخش رزور وقت کلیک کنید.

تنظیمات رزرو وقت بیماران نرم افزار درمانگاه.

ایجاد اوقات خالی در سیستم رزرو وقت

پس از باز شدن پنجره تنظیمات سیستم رزرو وقت در نرم افزار آسان طب، جهت ایجاد لیست اوقات خالی مربوط به هر پزشک، مراحل زیرانجام دهید.

  1. ابتدا پزشک مورد نظر را انتخاب نمائید.
  2. روزهای کاری پزشک را تیک بزنید. (روزهایی که پزشک در مرکز حضور دارد و بیماران را ملاقات می کند)
  3. مدت زمانی را که معمولا” پزشک برای ویزیت مریضان صرف می کند را تعیین کنید.(مدت زمان به دقیقه می باشد)
  4. محدوده تاریخ فعالیت این پزشک در مرکز را تعیین کنید (مثلا” تا پایان سال 1394)
  5. ساعت شروع کار پزشک در روزهای کاری را تعیین کنید (ساعاتی که پزشک در طول روز بیماران را ملاقات می کند)
  6. بر روی گزینه “ایحاد لیست وقت های خالی” کلیک کنید.

چند ثانیه پس از انجام مراحل فوق، لیست اوقات خالی ایجاد می شود و شما برای ارائه وقت مراجعه به بیماران با توجه به پزشک مورد نظر آماده می شوید.

بیشتر بخوانید:

دانلود نرم افزار مطب | خرید نرم افزار مدیریت مطب پزشکان

رزرو وقت یا وقت دهی برای بیمار

جهت تعیین وقت مراجعه بعدی برای بیمار، ابتدا تاریخ مورد نظر را با توجه به تاریخ در نظر گرفته شده توسط پزشک از سررسید سمت راست انتخاب نمائید. (مثلا” امروز 10 مهر است و پزشک تعیین کرده است بیمار 20 مهر نیز باید برای ادامه درمان مراجعه کند. در این صورت شما می بایست 20 مهر را از سررسید انتخاب نمائید). سپس ساعتی که هنوز برای بیمار دیگری رزور نشده را از لیست انتخاب کرده و کلید Enter از صفحه کلید را بفشارید. بدین ترتیب پنجره ورود اطلاعات بیمار و … باز می گردد. اطلاعات بیمار همراه با شماره موبایل ایشان را وارد کرده و بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نمائید تا  وقت مورد نظر برای آن بیمار ثبت گردد. پس از آن اطلاعات وی در لیست نمایش داده خواهد شد. به تصویر زیر دقت نمائید:

وقت دهی به بیمار نرم افزار درمانگاه مطبدر تصویر فوق، ابتدا تاریخ 20 مهر ماه از سررسید سمت راست انتخاب شده سپس اطلاعات بیمار در وقت ساعت 09:00 ثبت شده است.

یک پیشنهاد:

نرم افزار مدیریت کلینیک و درمانگاه

صدور و چاپ قبض وقت مراجعه بعدی برای بیمار

اگر هنگام درج اطلاعات مربوط به وقت مراجعه، دقت نمائید گزینه ای تحت عنوان “صدور قبض” وجود دارد. در صورتی که این گزینه را تیک زده باشید، بلافاصله پس از ثبت وقت رزرو شده، قبض مربوطه به ارائه به بیماران نیز چاپ می گردد.

چاپ قبض وقت مراجعه برای مریض نرم افزار مطب

 

ارسال پیامک وقت مراجعه بعدی برای بیمار

پس از ثبت مشخصات بیمار در موعد مشخص شده، جهت ارسال پیامک حاوی اطلاعات وقت رزور شده برای ایشان، کافی است وقت رزور شده مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه “SMS” در نوار ابزار کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمائید.(اطلاعات وقت تعیین شده به طور خودکار در متن پیامک قرار گرفته و شماره موبایل بیمار نیز در بخش گیرنده پیامک قرار می گیرد)

ارسال پیامک وقت ویزیت برای بیمار نرم افزار کلینیک

 

‫4/5 ‫(1 نظر)
دکمه بازگشت به بالا