تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز XP به همراه ویدیو آموزشی

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

همانطور که میدانید، برای استفاده از نرم افزارهایی که بصورت فارسی ارائه شده اند، و یا تایپ فارسی در محیط ویندوز، لازم است تنظیمات مربوط به زبان فارسی و کشور ایران، در ویندوز اعمال شده باشد. این عمل باعث میشود عناوین منوها، دکمه ها و یا قسمت هایی که بصورت فارسی هستند، دچار اختلال نشده و یا بصورت علامت سوال (؟؟؟؟؟؟؟) نمایش داده نشوند. اگر چه بسیاری از کارشناسان یا کاربران، هنگام نصب ویندوز، این تنظیمات را بصورت صحیح اعمال میکنند و نیازی به تغییر خاصی در ویندوز ندارید. برای بررسی کردن شما، تصاویر صحیح مربوط به قسمت های مورد نظر را قرار میدهیم تا در صورتی که با تنظیمات ویندوز شما مغایر بود، تغییرات لازم را اعمال نمائید. در ادامه با نحوه تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp با ما همراه باشید.

تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز XP

.

چگونگی تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز XP

در این بخش، به تنظیمات مورد نیاز در ویندوز های ایکس پی اشاره میکنیم.
ابتدا از قسمت Start بر روی گزینه Control Panel کلیک کنید تا وارد کنترل پنل ویندوز شوید.(مانند شکل زیر)
.
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
 
پس از باز شدن پنجره Control Panel (کنترل پنل) بر روی گزینه Date, Time, Language and Regional Options کلیک کنید. (به شکل زیر توجه نمائید)
 
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
 
 
.
در پنجره بعد بر روی گزینه Regional and Language Options کلیک نمائید تا پنجره مربوط به تنظیمات زبان بومی سازی ویندوز باز گردد.
 
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
 
.
در پنجره باز شده، ابتدا بر روی سربرگ Languages کلیک کرده و سپس چک کنید گزینه Install files for complex script and right-to-left languages تیک خورده باشد!
در صورتی که این گزینه تیک خورده نیست، ابتدا CD ویندوز XP را در سی درایو (CD-ROM) رایانه خود قرار داده و سپس گزینه مذکور را تیک زده و بر روی گزینه Apply در پایین پنجره کلیک کنید.
بدین ترتیب پس از گذشت چند ثانیه، بطور خودکار، فایل های مورد نیاز برای اعمال این تنظیمات، از روی CD بر روی رایانه شما کپی خواهد شد.
 
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
.
.
در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Regional Options” کلیک کنید. از لیست زیر عبارت “Select an item to match its preferences, or click Customize to chose your own formats” گزینه “Farsi” را انتخاب کنید.
از لیست کشور های موجود در قسمت “Location” گزینه “Iran” را انتخاب کرده و بر روی گزینه “Apply” در پائین پنجره کلیک کنید.
 
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
 
.
.
در مرحله بعد، بر روی سربرگ “Advanced” کلیک کردن و از لیست زبان های موجود در لیست، زبان فارسی را انتخاب نمائید (گزینه “Farsi”)
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز xp
 
 
نکته : پس از انجام تنظیمات فوق، حتما” نیازمند این هستید که یکبار رایانه خود را ریستارت (Restart) کنید. برخی از تغییرات، پس از راه اندازی مجدد سیستم اعمال میگردند.
.
.
برای انجام تنظیمات مربوط به ویندوز 7، 8 و ویستا کلیک کنید: تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز 7
.
‫5/5 ‏‫(3 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا