تماس با عارف رایانه

رایانه سرور

اگر در قسمت هایی از وب سایت یا مکالمات انجام شده با کارشناسان ما متوجه معنی اصطلاح “سرور“،”رایانه سرور”  نشده اید، این اصطلاح در حقیقت، عبارتی است که برای یکی از رایانه های شما استفاده  می گردد.

.

رایانه سرور

بر خلاف تعریف علمی رایانه سرور، منظور ما از رایانه سرور، رایانه ای است که قرار است تمام اطلاعات مربوط به نرم افزار، در آن ثبت و نگهداری شود و سایر رایانه ها، تنها از طریق متصل شدن به این رایانه، قادر به مشاهده و تغییر اطلاعات خواهند بود و می توان حتی یک لپ تاپ را برای رایانه سرور در نظر گرفت!. رایانه سرور که در برخی مواقع به آن “رایانه اصلی” هم گفته می شود، در مواقع استفاده از نرم افزار، همیشه می بایست در حالت روشن قرار داشته باشد. یعنی در صورتی می توانید از  رایانه ای دیگر، به اطلاعات رایانه سرور دسترسی داشته باشید که این رایانه روشن باشد.

.

نکته1: پس از انتخاب رایانه سرور، و نصب نرم افزار بر روی آن، تمام اطلاعات، فایل های پشتیبان و … در این رایانه قرار می گیرد. پس در نگهداری آن کوشا باشید. (حدالامان این رایانه را از حوادث غیر قابل پیش بینی ایمین کنید! مثل سرقت، زلزله، برخورد اشیاء و … )

نکته2: اگر در محل کار شما، چند رایانه قرار دارد و می خواهید یکی را بعنوان رایانه سرور در نظر بگیرید، بهتر است رایانه ای را انتخاب کنید که از لحاظ سخت افزاری، از سایر رایانه ها قوی تر بوده و مشکلی از لحاظ روشن بودن دائم نداشته باشد. بعنوان مثال: رایانه مدیریت،که گاهی اوقات ایشان تشریف ندارند و آن رایانه خاموش است، گزینه خوبی برای رایانه سرور شدن نیست.

.

.

 

0/5 ( 0 نظر )