تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606

سیستم رک در نرم افزار مدیریت هتل

سیستم رک بخشی از نرم افزار هتداری عارف رایانه است که توسط آن می توانید وضعیت اتاق ها را (خالی، رزرو شده، و پر) را به صورت چارت گرافیکی مشاهده نمائید. سیستم رک برای شما مشخص می کند کدام اتاق در چه بازه زمانی آزاد بوده و می توان میهمان یا میهمانان را در آن اسکان داد. سیستم رک در نرم افزار مدیریت هتل را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

سیستم رک و نمایش گرافیکی وضعیت اتاق ها
سیستم رک و نمایش گرافیکی وضعیت اتاق ها

وضعیت اتاق ها در رک

وضعیت اتاق ها در سیستم رک توسط چهار رنگ مشخص می گردد. رنگ سفید (بدون رنگ): نمایان گر آزاد بودن اتاق است. رنگ نارنجی: نمایانگر رزرو بودن اتاق است. رنگ سبز: پر یا اشغال بودن اتاق و رنگ خاکستری نمایانگر کنسلی اتاق می باشد. این رنگ بر اساس وضعیت پرونده پذیرش به هنگام ذخیره فرم پذیرش مشخص می گردد.

دسترسی به اطلاعات پرونده پذیرش

در صورتی که ماوس را بر روی رنگ های سبز، نارنجی و خاکستری قرار دهید، اطلاعات مختصری در مورد پرونده پذیرش و میهمان مربوطه برای شما نمایش داده می شود  و در صورتی که بر روی آن کلیک نمائید، پرونده پذیرش با تمام مشخصات برای شما باز شده و قادر به ویرایش یا چاپ خواهید بود.

یک پیشنهاد:

نرم افزار هتلداری و مدیریت هتل.نرم افزار هتلداری و مدیریت هتل

پذیرش میهمان جدید از طریق سیستم رک

در صورتی که در سیستم رک، کلید F2 از صفحه کلید را بفشارید، فرم پذیرش جدید برای شما باز شده و می توانید بدون بستن پنجره رک، عملیات پذیرش میهمان و تخصیص اتاق به ایشان را انجام دهید.

سیستم رک در نرم افزار مدیریت هتل : چاپ و ذخیره رک

در صورتی که قصد دارید اطلاعات رک را بر روی کاغذ چاپ نمائید یا فایل تصویر آن را بر روی رایانه ذحیره کنید می توانید از دکمه های بالا استفاده نمائید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا