عکس از صفحه نمایش در ویندوز + ویدیو چگونگی انجام آن

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

در این قسمت به آموزش نحوه تهیه تصویر یا عکس از صفحه نمایش ویندوز می پردازیم.

عکس گرفتن از صفحه نمایش ویندوز

 

تهیه عکس از ویندوز XP و Windows 7

در ویندوز XP (ایکس پی) و ویندوز 7 (سون)، برای تهیه عکس از صفحه نمایش، ابتدا می بایست کلید Print Sceen را از صفحه نمایش بفشارید و سپس یکی از نرم افزار های ویرایش کننده عکس (Paint ویندوز یا فتوشاپ Adobe Photoshop) را باز کرده و در آن کلیدهای Ctrl+V را بفشارید.

در واقع، فشردن کلید Print Screen از صفحه نمایش، باعث میشود یک تصویر از صفحه نمایش تهیه شده و درون حافظه کپی گردد و شما با انجام عمل Ctrl+V آن تصویر را از حافظه، وارد نرم افزارهای ویرایش عکس مانند Paint ویندوز، انتقال می دهید. پس از انتقال تصویر به محیط Paint، میتوانید آن عکس را ذخیره نمائید.

عکس گرفتن از صفحه نمایش ویندوز PrintScreen

بیشتر بخوانید:

زیپ کردن فایل ها و پوشه ها یا فشرده سازی در ویندوز؛ ویدیو

نکته1:  کلید Print Screen معمولا در بالاترین ردیف کلیدهای کیبورد در سمت راست قرار دارد. البته ممکن است اسم آن به صورت مخفف، مثلا PrntScr نوشته شده باشد.

نکته2: در لپ تاپ ها، درصورتی که این کلید با رنگ دیگری (نارنجی یا آبی) قرار گرفته است، حتما” قبل از فشردن این کلید، می بایست کلید Fn از صفحه کلید را پائین (فشرده) نگه داشته باشید.

نکته3: با عملیات فوق تصویر تهیه شده تمام صفحه نمایش را شامل می شود. برای عکس گرفتن از پنجره فعال نیز، می بایست کلیدهای Alt + Print Screen را به طور همزمان بفشارید و سپس عملیات بعدی را انجام دهید.

تهیه عکس از ویندوز 8

در ویندوز 8 ، نیازی به عملیات رفتن به نرم افزار های ویرایش عکس نیست چرا که با فشردن کلید Print Screen، عکس تهیه شده از صفحه نمایش به صورت خودکار در فولدر My Pictures ویندوز و با پسوند PNG ذخیره می شود.

برای گرفتن عکس از پنجره فعال نیز، کلید های Win + Print Screen را به طور همزمان فشار دهید.

‫5/5 ‫(1 نظر)
دکمه بازگشت به بالا