نصب و راه اندازی دستگاه کالر آیدی (Caller-ID)

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

دستگاه کالر آیدی عارف رایانه یکی از محصولات سخت افزاری پرکاربرد جهت نمایش مشخصات مشتریان در نرم افزار های این شرکت می باشد. شما با توجه به نوع نرم افزار: نرم افزار رستوران ، فست فود و کترینگ، نرم افزار تاکسی سرویس و پیک موتوری، نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند، نرم افزار مطب، و … می توانید این دستگاه را به نرم افزار متصل کنید و هر فردی که با مرکز شما تماس گرفت، نام و آدرس و شماره تماس دریافتی ایشان را مشاهده نمائید و علاوه بر آن گزارش کامل از لیست تماس های دریافتی طی بازه زمانی خاص دریافت نمائید. جهت کسب اطلاعات دقیق از نحوه کارکرد دستگاه و قیمت دستگاه ها بخش دستگاه کالر آیدی  را مطالعه فرمائید.

در این بخش با نحوه راه اندازی دستگاه های کالر آیدی (Caller-ID) و استفاده آن در نرم افزار های شرکت آشنا خواهید شد.

دستگاه کالر آیدی

.

دستگاه کالر آیدی

دستگاهی که توسط اتصال آن به رایانه و ارتباط با نرم افزارهای شرکت عارف رایانه، می توانید مشخصات افراد تماس گیرنده با خطوط تلفن ثابت خود را علاوه بر شناسایی و مونیتور، در سیستم ثبت نموده و از این تماس ها بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه یا بازه زمانی خاص، گزارشات متنوع تهیه نمائید.

.

روشن کردن دستگاه کالر آیدی

قبل از انجام هر عمل، چک کنید آداپتور و کابل USB مخصوص دستگاه همراه با دستگاه ارسال شده باشد.
ابتدا دستگاه را از طریق آداپتور به پریز برق متصل نمائید تا جریان برق وارد دستگاه شده و روشن گردد. در صورت اتصال صحیح لامپ LED قرمز رنگ روشن خواهد شد.

.

نصب راه انداز (Driver) دستگاه کالر آیدی

در صورتی که CD محصول را تهیه نموده اید، CD را باز کرده (کلیک راست بر روی درایو CD و انتخاب گزینه Open)،  وارد پوشه CallerID-Driver شده و بر روی فایل InstallDriver.exe دوبار کلیک کنید تا وارد مراحل نصب راه انداز (درایور) دستگاه شوید. درصورتی که نرم افزار را بصورت آنلاین تهیه نموده اید، از این آدرس فایل مربوط به درایور را دانلود کرده و پس از خارج کردن این فایل از حالت فشرده (zip)  وارد پوشه آن شده و بدین تریتب بر روی فایل InstallDriver.exe  دوبار کلیک نمائید تا وارد مراحل نصب درایور نرم افزار شوید.

اجرای درایور راه انداز دستگاه آیدی کالر.

برنامه نصب دستگاه کالر آیدی

در پنجره باز شده، بر روی گزینه “شروع نصب” کلیک نمائید تا عملیات نصب درایور دستگاه انجام گردد.

.

نرم-افزار دستگاه کالر آیدی

همانطور که در این پنجره اشاره شده، توجه داشته باشید دستگاه از طریق پورت USB به سیستم متصل نباشد!
بنابر این پس از کلیک بر روی دکمه “تایید” عملیات نصب آغاز خواهد شد.
 
نصب دستگاه کالر آیدی
نصب برنامه کالر آیدی
پس از پایان نصب درایور، دستگاه را از طریق کابل USB مخصوص همراه دستگاه، به رایانه متصل کنید.
 
 

معرفی دستگاه به نرم افزار

پس از نصب درایور و اتصال دستگاه به رایانه، نوبت به معرفی دستگاه به نرم افزار می باشد.
معرفی دستگاه، در واقع ثبت “شماره درگاه اتصال” در تنظیمات نرم افزار می باشد.
برای این منظور ابتدا به قسمت Device Manager رفته و چک می کنیم شماره مربوط به درگاه USB شناسایی شده چه عددی است؟ (به شکل زیر توجه نمائید)برای رفتن به قسمت Device Manager ابتدا بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Peroperties را انتخاب نمائید

تنظیمات Device Manager برای دستگاه کالر آیدی

در پنجره باز شده، ابتدا بر روی سربرگ “Hardware” و سپس بر روی گزینه “Device Manager” کلیک کنید تا وارد قسمت Device Manager شوید.

تنظیمات Device Manager برای دستگاه آیدی کالر

پس از باز شدن پنجره “Device Manager”، چک کنید شماره پورت USB مربوط به دستگاه چه عددی است؟ (در این مثال عدد 6 می باشد اما ممکن است در رایانه شما عدد دیگری شناسایی گردد)

Device Manager و شناسایی پورت دستگاه کالر آیدی.

در مرحله نهایی، می بایست شماره پورت USB مربوط به دستگاه را در تنظیمات نرم افزار وارد نمائید تا نرم افزار از طریق این شماره پورت، به دستگاه متصل گردد.
.
برای اینکار از دو روش میتوانید استفاده نمائید:
1- پوشه ای که نرم افزار در آن نصب شده را باز کرده (آدرس پیشفرض پوشه نصب : C:\Program Files\Aref Rayaneh) و فایل CIDConfig.ini را توسط
برنامه NotePad باز کرده و عدد مقابل عبارت COMPort را برابر عدد شماره پورت USB دستگاه قرار دهید و سپس فایل را ذخیره نمائید.
 

تنظیمات دستگاه کالر آیدی Caller-IDثبت شماره پورت دستگاه کالر-آیدی USB در تنظیمات نرم افزار

 
2- وارد نرم افزار شوید، از منوی عملیات بر روی گزینه “تماس های دریافتی” کلیک نمائید تا پنجره تماس های دریافتی به سمت چپ نرم افزار اضافه گردد. (در نرم افزار دفترچه تلفن این گزینه در منوی پرونده قرار دارد)
این پنجره مخصوص شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص از طریق خطوط تلفن می باشد.
در پنجره تماس های دریافتی، بر روی آیکون تنظیمات دستگاه کالر آیدی کلیک نمائید و در پنجره باز شده، شماره پورت USB مورد نظر را از لیست مقابل عبارت COM Port انتخاب کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمائید.
.
تنظیمات دستگاه کالر آیدی در نرم افزار ها ی عارف رایانهپنجره تنظیمات کالر آیدی نرم افزار
.
 * پس از فشردن دکمه “تایید” تنظیمات این پنجره در فایل CIDConfig.ini قرار می گیرد.
پس از انجام عملیات فوق، بهتر است یکبار رایانه را ریستارت کرده و پس از بالا آمدن ویندوز، ابتدا خطوط تلفن را به قسمت های ورودی دستگاه متصل کرده و سپس وارد نرم افزار شوید.
بدین ترتیب، دستگاه Caller-ID آماده استفاده می باشد.
 
نکته مهم: توجه داشته باشید! غیر از نرم افزار  شرکت ما، نرم افزار دیگری از پورت و دستگاه کالر آیدی استفاده نکند! اگر نرم افزاری مانند CallerID-Monitor یا نرم افزار Hyper-Terminal را در ویندوز باز کرده اید، از آنها خارج شوید و جهت استفاده از دستگاه فقط نرم افزار شرکت ما را اجرا نمائید.
‫4.2/5 ‏‫(5 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا