پرسش و پاسخ عمومی (پیرامون محصولات شرکت)

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

در این بخش 14 سوال عمومی و متداول کاربران استفاده کننده از نرم افزار را که برای تمام محصولات یکسان است، همراه با پاسخ قرار داده ایم. درصورتی که در حین استفاده از محصولات ما سوالی دارید، میتوانید سوالات خودر را از قسمت پشتیبانی سایت برای کارشناسان ما ارسال نمائید. پرسش و پاسخ عمومی کاربران را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

.سوالات عمومی پیرامون نرم افزار های عارف رایانه

پرسش و پاسخ عمومی

1- چطور لوگو و مشخصات بالای قسمت چاپ را تغییر بدهم؟

برای این منظور، از منوی سایر وارد قسمت “تنظیمات سیستم” شده و بر روی سربرگ “عناوین چاپ” کلیک کنید. عناوین مربوطه را آنطور که تمایل دارید تغییر دهید و برای تغییر لوگو، بر روی قسمت لوگو دوبار کلیک کرده و لوگوی مورد نظر را از درون هارد دیسک خود انتخاب نمائید.

2- چطور رنگ بندی لیست اطلاعات را آنطور که دوست دارم تغییر دهم مثلا” یک سطر سفید باشد و سطر بعدی نارنجی؟

برای این منظور، از منوی سایر وارد قسمت “تنظیمات سیستم” شده و در سربرگ “تنظیمات پنجره ها”، به قسمت “فونت(قلم) و رنگ سطرهای جداول” مراجعه کرده و برای تغییر رنگ سطر ها، بر روی رنگ های پیش فرض کلیک کنید. بدین ترتیب پنجره انتخاب رنگ باز شده و میتوانید رنگ مورد نظر را برای سطر مورد نظر انتخاب نمائید.

3- چطور ستون های لیست اطلاعات را تغییر بدهم؟ مثلا” در لیست اشخاص می خواهم ستون اول، نام خانوادگی شخص باشد، ستون دوم شماره موبایل و…  

برای تغییر مکان ستون ها، بر روی عنوان ستون مورد نظر کلیک کرده و با عمل کشیدن و رها کردن (Drag & Drog) ستون مورد نظر را در مکان دلخواه قرار دهید. پس از انجام تغییرات، یکبار پنجره مورد نظر را بسته و مجدد باز کنید. بدین ترتیب تنظیات قرار گیری ستون ها بطور خودکار و برای هر کاربر به طور مجزا ذخیره خواهد شد.

4- ویندوز رایانه ایم دچار اشکال شده و نیاز به تعویض ویندوز دارم.  چطور اطلاعاتی که در محصول نرم افزاری شما ثبت کرده ام را از دست ندهم؟

ابتدا توسط برنامه AppData که در محل نصب نرم افزار وجود دارد، یک فایل پشتیبان از اطلاعات تهیه کرده و خارج از درایو C (درایوی که ویندوز را بر روی آن نصب نموده اید) ذخیره نمائید. پس از تعویض ویندوز، نرم افزار شرکت ما را نصب کرده و سپس توسط برنامه AppData آن فایل پشتیبان تهیه شده را بازیابی نمائید.

5- نرم افزاری که از شرکت شما تهیه کرده ام، تک کاربره است و حالا قصد دارم به صورت شبکه از آن استفاده کنم. چه کارهایی باید انجام بدهم؟

می بایست ابتدا یک فایل پشتیبان از اطلاعات تهیه نمائید. نرم افزار را از روی رایانه کاملا” پاک کرده و با توجه به قسمت آموزش سایت، نرم افزار را به صورت تحت شبکه نصب نمائید و در نهایت فایل پشتیبان تهیه شده را بر روی رایانه ای که آن را سرور در نظر گرفته اید، بازیابی نمائید.

6- قصد دارم برای مشتریان ثبت شده در نرم افزار، از طریق شماره های 3000 یا خطوط تلفن ثابت پیامک ارسال کنم. چطور اینکار را انجام بدهم؟

ابتدا باید درخواست فعال سازی سامانه پیام کوتاه را برای همکاران ما ارسال نمائید و پس از دریافت نام کاربری و کلمه عبور و ثبت آن در تنظمات نرم افزار، میتوانید برای مشتریان ارسال پیامک انجام دهید. قسمت فعال سازی سامانه پیامک کوتاه را مطالعه نمائید.

7- می خواهم مشخصات کسانی را که با تلفن ثابت من تماس می گیرند را در صفحه اصلی نرم افزار مشاهده کنم. چطور این کار را انجام بدهم؟

برای این منظور، ابتدا می بایست با توجه به تعداد خطوط تلفن مرکز خود، دستگاه کالر آیدی تهیه کرده و آن را به رایانه متصل نمائید. سپس تنظیمات مربوطه را در نرم افزار خود انجام داده و در صفحه اصلی، از منوی پرونده یا عملیات، بر روی گزینه “تماس های دریافتی” کلیک نمائید تا پنجره مربوط به مونیتورینگ خطوط تلفن در  سمت چپ صفحه اصلی نرم افزار باز شود. قسمت نصب دستگاه کالر آیدی را مطالعه بفرمائید.

8- مدیر فروشگاهی هستم و قصد دارم اطلاعات نرم افزار را علاوه بر رایانه فروشگاه، بر روی لپ تاپم داشته باشم. چطور اینکار را انجام بدهم؟

ابتدا یک نسخه از محصول مورد نظر را بر روی لپ تاپ نصب کرده و سپس با تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات نرم افزار نصب شده در فروشگاه و بازیابی آن بر روی لپ تاپ، نسبت به انتقال اطلاعات اقدام نمائید. نحوه تهیه فایل پشتیبان و بازیابی آن در قسمت آموزش سایت و راهنمای استفاده از نرم افزار توضیح داده شده.

9- یکی از محصولات شما را به صورت چند کاربره (تحت شبکه) دارم استفاده میکنم. بر روی یکی از رایانه ها یک قالب سفارشی برای پرینت اطلاعات طراحی کرده ام و اطلاعات را بر اساس آن چاپ می کنم. چطور میتونم از این قالب برای کامپیوترهای دیگر نیز استفاده کنم؟

– قالب های طراحی شده توسط هر کاربر، در پوشه Reports و محل نصب نرم افزار ذخیره می شوند. میتوانید این پوشه را در رایانه های دیگر جایگزین پوشه قبل کنید. بدین ترتییب قالب های طراحی شده به رایانه دیکر کپی می شوند.

10- کاربر یکی از محصولات شما هستم. کلمه عبورم را فراموش کرده ام و الان نمیتونم وارد سیستم بشم.  آیا راهی برای بازیابی کلمه عبورم وجود داره؟

توسط نام کاربری “SAdmin” و کلمه عبور “0000” میتوانید وارد سیستم شده و پس از ورود به قسمت کاربران (از طریق منوی سایر)، کلمه عبور مربوط به کاربر مورد نظر را ریست نمائید. توجه داشته باشید اگر کلمه عبور کاربر SAdmin را تغییر دهید و آن را نیز فراموش کنید. نیازمند بررسی توسط کارشناسان شرکت ما خواهید بود.

11- قبلا” در صفحه اصلی نرم افزار شما منوهایی وجود داشت که الان وجود ندارند. دلیل اش چیه؟

به احتمال زیاد، توسط مدیر سیستم محدود شده اید. عملیات محدود ساختن کاربران، از طریق ورود به بخش “کاربران”، انتخاب کاربر مورد نظر و کلیک بر روی گزینه “مجوز ها” صورت می گیرد. توسط گزینه “مجوز ها” میتوانید آن دسته از منوهایی که نیازی نیست کاربر در صفحه اصلی نرم افزار ببیند را از دید وی مخفی سازید.

12- چرا قسمت آیکون های بالای نرم افزار ناپدید شده اند و صفحه اصلی نرم افزار بسیار ساده شده است؟

احتمالا” از منوی نمایش، تیک مربوط به گزینه “نوار ابزار” را برداشته اید. برای مشاهده مجدد، از منوی نمایش بر روی گزینه “نوار ابزار” کلیک کنید.

13- چرا وقتی لیست مشتریان را باز می کنم، تنها تعدادی محدود را به من نشان میدهد؟ درصورتی که بیش از صدها اسم و شماره در این قسمت ثبت کرده ام؟

اگر به سمت چپ لیست دقت کرده باشید، فهرست حروف الفبای فارسی را مشاهده می کنید. این بدین منظور است که اطلاعات مشتریان به صورت خودکار و بر اساس حروف الفبا مرتب سازی و نمایش داده می شود. برای نمایش تمام مشتریان، بر روی عبارت “همه” در بالای فهرست حروف الفبا کلیک کنید در غیر این صورت سیستم با توجه به حرف انتخاب شده از فهرست حروف الفبای سمت چپ، آن دسته از مشتریانی را نمایش می دهد که حرف اول “عنوان نام” آنها، برابر است با حرف انتخاب شده.

14- چطور تنظیمات مربوط به پنجره های نرم افزار را به حالت اول برگردانم؟

– در صفحه اصلی نرم افزار، از منوی “سایر”، بر روی گزینه “تنظیمات سیستم” کلیک کرده و در قسمت پائین و سمت چپ پنجره باز شده، بر روی گزینه “Reset” کلیک کنید. بدین ترتیب تنظیمات کاربری مربوط به کاربر فعلی، به حالت اولیه برمی گردد یا اصطلاحاً ریست می گردد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دکمه بازگشت به بالا