تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606

پس از رشد اپل با آیفون، کاربران اندروید تا چه اندازه به IOS کوچ می کنند؟

امروزه با توجه به گستردگی دنیای تلفن های همراه، این که کاربران از چه سیستم عاملی استفاده کنند بر عهده خودشان است. البته با توجه به این که سیستم عامل های اندروید و iOS تفاوت های خیلی چشمگیری با هم ندارند، شاید افراد ریزبین هستند که به سبب اختلافات این دو سیستم عامل تصمیم می گیرند که از سیستمی به سیستم دیگر کوچ کنند. شاید از نظر ظاهری تفاوت چندانی بین گوشی های اندروید و iOS نباشد اما قابلیت های بالای گوشی های آیفون باعث شده است که کاربران زیادی به سمت استفاده از این گوشی سوق داده شوند.

سیستم عامل

اخیرا CIRP گزارشی منتشر کرده است که در آن مدعی شده 15 تا 20 درصد از کسانی که جدیدا آیفون خریداری کرده اند، پیش از آن از گوشی های دارای سیستم عامل اندروید استفاده می کردند. اطلاعاتی که این گزارش ارائه می دهد در بازه زمانی سپتامبر 2017 تا مارس سال 2018 کسب شده است. کاربران اندرویدی برای خرید آیفون های بزرگ و ارزان تمایل زیادی نشان داده اند.

نزدیک به 40 درصد از کسانی که از دنیای اندروید وارد دنیای iOS  می شوند گوشی iPhone 8 را خریداری می کنند و این نشان دهنده محبوبیت این گوشی نزد کسانی است که برای استفاده از سیستم عامل iOS اقدام می کنند. گرچه آیفون های قدیمی هم عملکرد خوبی از خود نشان داده اند اما قیمتشان نسبت به آیفون های جدید کمتر است.

گوشی آیفون 7، 25 درصد سهم خرید ها را به خود اختصاص داده است و سهمی معادل 15 درصد از خرید ها نصیب گوشی های آیفون 6 و 6S پلاس شده است. این گزارش حاکی از کاهش محبوبیت Iphone 6 و 6S پلاس نزد کاربران اندروید و آی او اس است.

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار سری گوشی های آیفون، Iphone SE می باشد که در میان کاربران سیستم عامل اندروید هم محبوبیت پیدا کرده است، این گوشی سمهی معادل 10 تا 20 درصد از خرید های اندرویدی ها را به خود اختصاص داده است که دو برابر بیشتر از خرید غیر اندرویدی هاست.

گران ترین گوشی ای که اپل تا کنون تولید کرده است، آیفون ایکس است که اگر چه توانسته نظر افراد زیادی را از جمله اندرویدی ها به خود جلب کند اما به این علت که اغلب گوشی های اندرویدی از برش نمایشگر بهره می برند نتوانسته به اندازه آیفون های دیگر نزد کاربران اندروید محبوبیت کسب کند. اما در عین حال نزد کاربران iOS محبوبیت زیادی دارد.

احتمال آن وجود دارد که وقتی شیائومی 8 Mi به بازار عرضه شود، خرید و استفاده از گوشی Iphone X نزد کاربران اندروید کمتر شود. آیفون ایکس نزد کابران غیر اندرویدی دومین گوشی پر فروش پس از آیفون 8 است ولی فروش آن نزد اندرویدی ها نصف کاربران iOS است.

اپل استراتژی های خوبی برای جذب بیشتر خریدارانی دارد که قصد کنار گذاشتن اندروید را دارند. به نظر می رسد که بودجه بالای اپل برای تبلیغات نتیجه مطلوبی داشته است زیرا 15 تا 20 درصد از کاربران اندرویدی به جای آن که گوشی های هوشمند جدید بخرند، گوشی های آیفون را خریداری کرده اند.  

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا