آموزش

گزارشات جدید نرم افزار دفترچه تلفن

این صفحه مربوط به دانلود آخرین گزارشات اختصاصی (قالب گزارش) طراحی شده برای نرم افزار دفترچه تلفن هوشمند عارف رایانه می باشد.

دانلود فایل حاوی قالب های طراحی شده توسط عارف رایانه (1393/08/20)

تعداد قالب های قرار گرفته تا این تاریخ (10 مورد) می باشد

.

لیست قالب های طراحی شده موجود در فایل:

  • دریافت و پرداخت از مشتریان در دفتر معین (2 قالب)
  • لیست دریافتی ها و پرداختی های مشتریان یا دفتر معین (2 قالب)
  • لیست اشخاص و مشتریان (6 قالب)

.

.

گزارش چیست؟

گزارش در نرم افزار دفترچه تلفن عارف رایانه، به قسمت هایی گفته می شود که توسط آن می توان اطلاعات را با حالت دلخواه مشاهده کرده و آنها را بر روی کاغذ نیز چاپ نمود.
بعنوان مثال: گزارش از لیست شماره تلفن های مشتریان، گزارش از اطلاعات شرکتی مشتریان، گزارش از صورتحساب و …

 

.

.

قالب های جدید چه کارایی دارند؟

همانطور که می دانید نرم افزار دفترچه تلفن عارف رایانه قادر است از هر قسمت از نرم افزار که قابلیت گزارشگیری وجود دارد، چندین نوع گزارش با فرمت ها یا قالب های مختلف ارائه نماید که این کار باعث می گردد تنوع بیشتری در گزارشگیری از قسمت های نرم افزار داشت. بعنوان مثال: اینکه بتوانیم چند نوع گزارش از لیست مشتریان داشته باشیم که در برخی فقط مشخصات نام و نام خانوادگی و شماره تلفن ها باشد و در دیگری مشخصات شرکت، آدرس، ایمیل، وب سایت و … نیز چاپ شود.

در نرم افزاردفترچه تلفن عارف رایانه حدود 20 قسمت جهت گزارشگیری وجود دارد (لیست اشخاص، لیست یادداشت ها، لیست دریافتی ها و پرداختی ها، مدیریت مشتریان و …) و کاربر می تواند قالب هر کدام از این گزارشات به راحتی ویرایش کرده و آنطور که تمایل دارد تغییر دهد و با نام دلخواه ذخیره نماید تا در هنگام گزارشگیری با انتخاب آن، گزارشات اختصاصی تهیه نماید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص ابتدا بخش طراحی قالب گزارشات را مطالعه نمائید.

از آنجا که برخی از کاربران تمایل دارند از قالب هایی که توسط کارشناسان عارف رایانه طراحی شده استفاده نمایند، در این قسمت قالب های طراحی شده جدید توسط این تیم، قرار خواهد گرفت و کافی است پس از دانلود فایل حاوی قالب ها، آن را از حالت فشرده (rar) خارج کرده، در محل نصب نرم افزار کپی کرده و در برنامه از آنها استفاده نمود.

نکته: معمولا هنگام نصب نرم افزار دفترچه تلفن، آخرین قالب های طراحی شده تا تاریخ مربوط به نسخه جاری این نرم افزار، در کنار آن نیز نصب می گردد. پس ممکن است ویرایش نرم افزار شما جدید بوده و فعلا آخرین گزارشات در محل نصب نرم افزار شما موجود باشد.

.

.

استفاده از قالب های طراحی شده در نرم افزار

  1. ابتدا فایل قالب ها را از ابتدای این صفحه دانلود نمائید.
  2. توسط نرم افزار WinRAR (از بخش دانلود نرم افزار دانلود کنید) فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج نمائید تا پوشه Reports که حاوی اطلاعات قالب ها است ایجاد شود.
  3. پوشه Reports را در محل نصب نرم افزار کپی کنید. طوری که جایگزین پوشه و فایل های قبلی با همین نام گردد.
  4. نرم افزار را اجرا کرده، به قسمت های مورد نظر (مانند لیست بیماران) مراجعه کرده، توسط گزینه “انتخاب قالب” قالب دلخواه خود را انتخاب نموده و از اطلاعات بر اساس آن گزارشگیری نمائید.