تماس با عارف رایانه
خرید نرم افزار تماس بگیرید 021-66383606

افزوده شدن ویژگی های خیره کننده به گوگل فوتوز

یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار هایی که این روز ها برای ذخیره عکس بروی تلفن های همراه (اندروید) نصب می شود، نرم افزار گوگل فوتوز است، این نرم افزار برای ذخیره سازی، مشاهده و بکاپ گیری از گالری طراحی شده است و استفاده از آن برای تمام کاربران گوشی های اندرویدی رایگان می باشد. اما امروز در کنفرانس گوگل I/O ساکنین مانتین ویو حرف هایی زدند که برای کاربران گوگل فوتوز بسیار هیجان انگیز بود. این صحبت ها درباره اضافه کردن ویژگی های جدیدی به این برنامه بوده است. با ما در این مقاله از سایت عارف رایانه همراه باشید تا با گوگل فوتوز و ویژگی های جدید آن بیشتر آشنا شوید.

گوگل فوتوز
Google-Photos

افزوده شدن ویژگی های خیره کننده

با توجه به توسعه هوش مصنوعی در دنیای تکنولوژی، طراحان گوگل فوتوز اعلام کردند که از این پس قادر خواهند بود با کمک گرفتن از هوش مصنوعی می توانند عکس های سیاه سفید را رنگ آمیزی کنند و یک عکس با کیفیت رنگی به کاربر تحویل دهند. نحوه این کار به این شیوه است که کاربر قادر است از یک تصویر قدیمی سیاه سفید عکسبرداری کند، سپس آن را به گوگل فوتوز بسپارد.

همچنین دیگر ویژگی ای که در این کنفرانس از آن صحبت شد، ویژگی ای است که به شما این امکان را می دهد که قسمتی از تصاویر خود را رنگی و قسمتی را که می تواند پس زمینه باشد سیاه سفید کنید. یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده آن است که اگر تصویری را مشاهده کنید که روشنایی مناسبی نداشته باشد دکمه کوچکی در پایین صفحه ظاهر می شود که با لمس آن می توانید روشنایی عکس را کم و زیاد کنید. همچنین اگر بخواهید جهت تصویر را تغییر دهید با یک لمس ساده می توانید این کار را انجام دهید.

ویژگی فوتواسکن که به زودی به ابزار گوگل فوتوز اضافه می شود به کاربر توانایی اسکن اسناد و و تبدیلشان به فایل پی دی اف را می دهد که این یکی از مهمترین ویژگی های اضافه شده به این اپلیکیشن است و قطعا با استقبال کاربران مواجه خواهد شد.

گوگل فوتوز
google-photos

به علاوه گوگل مدعی شده که هوش مصنوعی گوگل فوتوز از این می تواند که سوژه های گوناگون هر عکس را بشناسد و عکس هایی که از متون مختلف گرفته می شود را ابتدا به تکست و سپس به صورت اتوماتیک به پی دی اف تبدیل کند. اکنون هم گوگل فوتوز به کاربران اجازه می دهد که پس از گرفتن هر عکس یا انتخاب عکسی از گالری با دستکاری ده ها تنظیمات مختلف، کیفیت و زیبایی آن را بهبود ببخشند. گوگل فوتوز همچنین گزینه های مختلفی برای طبقه بندی، ذخیره کردن مجزا، ساختن آلبوم و پشتیبان گیری را داراست. ابزار دیگری که هوش مصنوعی اجرای آن را برای ما میسر می کند ابزار شناسایی چهره است، با کمک این ویزگی چهره افراد درون عکس شناسایی می شود و با مخاطبین شما مطابقت داده می شود با این کار، کاربران قادر خواهند بود که عکس هایی که مربوط به یک شخص است برای فرد مورد نظر ارسال کنند.

استفاده از گوگل فوتوز برای کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و ios رایگان است. البته هنوز زمان دقیق اضافه شدن وویژگی های جدید به گوگل فوتوز اعلام نشده است اما آن چه بدیهی است، کسانی که به عکاسی علاقه مند هستند می توانند از این قابلیت به نحو احسن استفاده کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا