مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی (4 روش + سامانه جدید)

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

در این مقاله به صورت کامل به شما راهنمایی می کنیم که چگونه از سوابق بیمه تامین اجتماعی خود باخبر شوید و در پایان سامانه جدید سازمان تامین اجتماعی را معرفی خواهیم کرد. همانطور که می دانید بیمه تامین اجتماعی دارای مزایای زیادی برای افراد است، از جمله هزینه های درمانی کمتر هنگام بیماری، تصادف و … یکی از امکانات سازمان بیمه تامین اجتماعی این است که افراد بیمه شده می توانند در هر زمانی سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنند. چگونگی مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی را در ادامه بررسی خواهیم کرد. در این سامانه مجموع سوابق به تفکیک ماه و روز، سوابق همراه با ریز دستمزد مشمول کسر حق بیمه نمایش داده می شود، همچنین تهیه فایل خروجی و چاپ آن نیز امکان پذیر است. برای این منظور حتما از مرورگرهای مطمئن گوگل کروم و فایرفاکس که آپدیت شده هستند استفاده کنید. 

تیم عارف رایانه نیز به شما توصیه می کند هر از گاهی از سوابق بیمه خود باخبر شوید زیرا ممکن است کارفرما در پرداخت حق بیمه شما سهل انگاری کند و حق بیمه کارگر و کارمند را واریز نکند!

ویدیو مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

 

بیمه شدگان محترم می‌توانند جهت برخورداری از خدمات غیر حضوری با ورود به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه تامین اجتماعی پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری از کلیه خدمات سازمان، نظیر مشاهده سوابق پرداخت حق بیمه و دیگر خدمات بهره مند شوند.

4 روش مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

 1. از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی
 2. از طریق موبایل ( کد USSD )
 3. از طریق اپلیکشن موبایل ” تامین اجتماعی من “
 4. مراجعه حضوری

1. مشاهده سوابق بیمه : از طریق سایت (سامانه قدیم)

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

√ اگر قبلا ثبت نام کرده اید بخوانید:

لینک در ادامه آورده شده: بیمه شدگان برای مشاهده سوابق بیمه ای خود پس از مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی، ابتدا در بخش میز خدمت غیر حضوری، گزینه سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان را کلیک کرده و سپس در صفحه جدید باز شده بر روی گزینه “ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان” کلیک کنید. پس از وارد کردن نام کاربری و گذرواژه می توانید از امکانات تعبیه شده در این سامانه استفاده کنید.

سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی 

√ اگر قبلا ثبت نام نکرده اید بخوانید:

در صورتیکه هنوز نام کاربری و گذرواژه خود را دریافت نکرده اید باید ابتدا ثبت نام کنید:

مراحل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری (دریافت گذرواژه)

 1. جهت ثبت نام لینک روبرو را کلیک کنید: ثبت نام جهت مشاهده سوابق بیمه
 2. در اینجا کد ملی خود را وارد کرده سپس اپراتور تلفن همراه را انتخاب (همراه اول، رایتل، ایرانسل) و شماره تلفن همراه (یازده رقم) را وارد کرده سپس روی ثبت نام کلیک کنید.
 3. در این مرحله تمام اطلاعات خواسته شده را مطابق شناسنامه وارد کرده سپس سوالات امنیتی را تکمیل می کنید. دقت داشته باشید سوال و پاسخ های امنیتی داده شده را فراموش نکنید و یادداشت کنید.
 4. پس از ثبت نام و دریافت پیامک فعالسازی می توانید وارد سامانه شوید. لینک ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در بالا ذکر شده است.

توجه: حتما از شماره همراه متعلق به خود استفاده کنید (سند تلفن همراه به نام بیمه شده باشد)

تصویر مرتبط به صفحه ثبت نام می باشد:

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

نکات مهم:

 • در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به فرد بیمه شده نباشد یا سند آن به نام بیمه شده نباشد بیمه شدگان می بایست با در دست داشتن مدارک هویتی به شعبه مربوطه مراجعه بفرمایند.
 • اگر بیمه شده در هنگام ثبت نام پیامک مغایرت اطلاعات هویتی را دریافت نماید دلیل آن، درج اشتباه اطلاعات هویتی می باشد که در این صورت می تواند مجددا مراحل ثبت نام را انجام دهد.
 • چنانچه پس از تکمیل مراحل ثبت نام هیچ پیامکی را ظرف 48 ساعت دریافت نکردید می توانید مجددا ثبت نام و مطابق پیغام داده شده عمل کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

در این صورت بعد از ورود به صفحه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی که لینک آن در بالا در گزینه یک آورده شده است روی بازیابی گذرواژه کلیک کنید.

2. مشاهده سوابق بیمه از طریق موبایل (کد  (USSD

روش دوم جهت کسب اطلاعات سابقه بیمه ی خود، از طریق موبایل می باشد. دقت  داشته باشید ابتدا باید در سایت https://sabeghe.tamin.ir ثبت نام کنید. با توجه به سیمکارت خود کدهای زیر را شماره گیری کنید:

ایرانسل و رایتل: کد *4*1420#  

همراه اول: کد #142*

3. از طریق اپلیکشن موبایل  ” تامین اجتماعی من “

همچنین می توانید از طریق نصب اپلیکیشن تامین اجتماعی من بر روی تلفن همراه خود از خدمات غیر حضوری شامل اطلاع از سوابق بیمه تامین اجتماعی بهره ببرید، اما دقت کنید جهت استفاده از این برنامه باید ابتدا در سایت https://sabeghe.tamin.ir ثبت نام کنید، همچنین کارفرمایانی می‌توانند از استعلام میزان بدهی استفاده نمایند، که قبلا در سامانه ارسال غیرحضوری (اینترنتی) لیست حق بیمه سازمان تامین اجتماعی ثبت نام نموده‌اند یا ابلاغات الکترونیکی دریافت می‌کنند.

جهت دانلود اپلیکیشن تامین اجتماعی من اینجا کلیک کنید

4. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی : مراجعه حضوری

بیمه شدگان گرامی می توانید به کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه حضوری داشته باشید و با ارائه کات ملی و دفترچه بیمه خود از سوابق بیمه تامین اجتماعی اطلاع پیدا کنید اما در نظر داشته باشید سه مورد قبل و همچنین راه اندازی سایت سازمان تامین اجتماعی جهت سهولت افراد بیمه شده می باشد تا نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند.

سامانه جدید غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

سامانه غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی (کاربرپسند و ساده) جهت ارائه نسل جدید خدمات متمرکز سازمان تامین اجتماعی به مخاطبین سازمان و با هدف شفاف سازی در قوانین دسترس پذیری کاربران این سازمان، در فضایی امن و شخصی سازی شده، طراحی و توسعه پیدا کرده است. شما در این سامانه می توانید سوابق بیمه ای خودتان را مشاهده بفرمائید، خدمات دیگری نیز وجود دارد مانند:

 • درخواست دفترچه بیمه
 • مشاهده فیش حقوقی مستمری
 • مدیریت کارگاه های خودتان
 • نوبت دهی اینترنتی مراکز درمانی
 • کمک هزینه سفر
 • کمک هزینه دفن و کفن
 • کمک هزینه بارداری
 • و ده ها خدمات دیگر ….

جهت مشاهده سامانه جدید بیمه تامین اجتماعی کلیک کنید

به دلیل تعداد زیاد خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی و سهولت استفاده، خدمات به سه دسته بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران تقسیم بندی شده است. با ورود به هر یک از این قسمت ها می توانید خدمات ارائه شده در هر بخش را مشاهده بفرمائید. 

در صورتی که از حساب کاربری قبلی سازمان استفاده می کردید باید چک کنید حساب کاربری شما به سامانه جدید منتقل شده است یا خیر:

در درگاه جدید، حساب کاربری شما فعال است یا خیر:

 1. باید به صفحه ثبت نام در سامانه جدید وارد شده: اینجا را کلیک کنید 
 2. کد ملی و شماره تلفن را وارد کنید.

در صورتیکه با پیام “حساب کاربری شما قبلا ایجاد گردیده” مواجه شدید به این معنا هست که حساب کاربری شما به سامانه جدید منتقل شده و نیازی به ثبت نام مجدد نیست. همچنین اگر کارفرمایان عزیز قبلا فرم تعهدنامه ابلاغ الکترونیک یا لیست اینترنتی پر شده داشته باشند نیازی به تکرار مراجعه به شعبه نیست.

در صورتی که حساب کاربری شما به سامانه جدید منتقل شده و یا خودتان در سامانه جدید ثبت نام کرده اید، به صفحه ورود رفته، کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید: ورود به سامانه

♦ چنانچه گذرواژه خود را فراموش کرده اید در همین صفحه روی بازیابی گذرواژه کلیک کنید و با پاسخ به سوالات امنیتی که در هنگام ثبت نام تکمیل کردید و یا از طریق ارسال کد تغییر رمز به شماره تلفن همراه، رمز جدید دریافت کنید.

         3. در صورتیکه در صفحه ثبت نام بعد از وارد کردن کد ملی و شماره همراه، پیامی مبنی بر وجود کاربری با این کد ملی دریافت نگردید مواجه شدید میتوانید برای ثبت نام در همین صفحه (لینک آن در گزینه 1 آورده شده) به مرحله بعد بروید. کد ملی، شماره همراه که مالکیت آن برای خود شما هست و در ادامه اطلاعات شناسنامه ای را وارد کرده و ثبت نام کنید. توجه داشته باشید سوالات امنیتی را به دلیل کاربرد در بازیابی رمز عبور به خاطر بسپارید.

شرایط انتخاب گذرواژه یا رمز عبور

 1. فقط شامل حروف بزرگ و کوچک لاتین باشد.
 2. حداقل شامل یک حرف بزرگ باشد.
 3. حداقل شامل یک حرف کوچک باشد.
 4. شامل عدد باشد.
 5. حداقل هشت حرف باشد.
 6. هشدار: گذرواژه یا رمز عبور شامل نام، نام خانوادگی و شماره ملی نباشد.

در صورتیکه تمایل دارید با تیم عارف رایانه بیشتر آشنا شوید اینجا را کلیک کنید: درباره عارف رایانه

همچنین در صورتیکه سوال یا پیشنهادی دارید در مورد هر سامانه یا اپلیکیشن که تمایل دارید در مورد آن بیشتر بدانید در کامنت یادداشت بفرمائید.

برگرفته از سایت سازمان تامین اجتماعی

منبع: https://arefrayaneh.com

‫4.9/5 ‏‫(9 نظر)‬

یک دیدگاه

 1. سایت تامین اجتماعی زیاد در دسترس نیست ولی مرجع خوبی هست.
  من از اپلیکیشن پیشخوان 24 و تامین اجتماعی من هم استفاده می کنم ولی پیشخوان 24 رابط کاربری بهتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا