نرم افزار املاک | نرم افزار مدیریت املاک | مدیریت آژانس املاک

«به علت تغییرات در شرکت فروش این محصول موقتا متوقف شده است!»

نرم افزار املاک عارف رایانه، برنامه ویژه حسابداری و مدیریت آژانس های املاک توسط رایانه می باشد. این نرم افزار املاک به سادگی و در کوتاه ترین زمان، عملیات ثبت و مدیریت اطلاعات فایل های املاک، صدور انواع مبایعه نامه، اجاره نامه و… ، و تهیه گزارشات مربوط به بنگاه املاک را انجام می دهد و قابلیت تعریف و طبقه بندی انواع فایل و … این امکان را برای مدیران آژانس ها بوجود آورده است تا هر گونه فایل اعم از: آپارتمان، دفتر کار، زمین، منزل ویلایی و … را برای پش فروش، فروش، رهن و اجاره و … ثبت و مدیریت نمایند. مجهز بودن به سیستم سامانه پیام کوتاه و سیستم کالرآیدی ، فایلینگ، مدیریت مشاوران با سطوح دسترسی مختلف، سیستم دریافت و پرداخت، دفتر یادداشت و یادآوری و … را از امکانات مهم دیگر نرم افزار مدیریت آژانس املاک عارف رایانه می توان نام برد. نسخه اصلی این نرم افزار، علاوه بر دارا بودن پشتیبانی، همراه با یک حساب سامانه پیام کوتاه رایگان عرضه می شود.

.

عکس های برنامه املاک

 برخی از تصاویر محیط نرم افزار مدیریت آژانس املاک عارف رایانه 

جهت مشاهده تصاویر نرم افزار با اندازه بزرگتر، بر روی هر تصویر کلیک نمائید و جهت مشاهده عنوان تصویر، نشانه گر ماوس را بر روی آن قرار دهید.

.

نرم افزار املاک

نرم افزار املاک عارف رایانه یکی از محصولات شرکت عارف رایانه است که جهت مدیریت آژانس های املاک و مسکن تولید شده است.
این نرم افزار با بهره گیری از بانک اطلاعاتی قدرتمند مایکروسافت اس کیو ال سرور، اطلاعات مربوط به فایل ها، قولنامه ها، چک های دریافتی و پرداختی مشتریان و … را در سیستم ثبت کرده و علاوه بر چاپ انواع قولنامه، چک و رسید، امکان مدیریت آنها را برای مدیران فراهم نموده است.
در نرم افزار املاک عارف رایانه، هر مدیر یا مشاور املاک می تواند انواع فایل اعم از: آپارتمان، زمین، منزل ویلایی، کلنگی و … سیستم تعریف کرده و با توجه به آن عملیات ثبت، آرشیو گذاری، جستجو و مدیریت فایل ها را در کوتاهترین زمان انجام دهد. همچنین امنیت نرم افزار باعث گردیده است تا بتوان فایل ها را با توجه به هر مشاور طبقه بندی کرده به طور مجزا در دسترس ایشان قرار داد.

نرم افزار مشاور املاک عارف رایانه که دیرتر با نام املاکیار شناخته  می شد، دارای بیش از 10 سال سابقه اجرایی در هزاران آژانس املاک و مسکن داخل و خارج از کشور می باشد و در حال حاضر ویرایش 2016 این محصول، با امکانات بیشتر برای مدیران بنگاه های املاک قابل دانلود و استفاده باشد.

.

ویژگی های کلی نرم افزار املاک عارف رایانه

 • امکان نصب و راه اندازی آسان در کمتر از چند دقیقه توسط هر کاربر و رابط کاربری ساده و کاربر پسند (User friendly) جهت یادگیری سریع
 • امکان نصب و استفاده به صورت “تحت شبکه” و بر روی بیش از یک رایانه (ثبت و تغییر اطلاعات بر روی رایانه منشی و مدیریت به طور همزمان)
 • داری راهنمای کامل از مرحله نصب و راه اندازی تا استفاده (بصورت داکیومنت و فیلم)
 • سرعت بالا در صدور و پرینت چک و امکان تهیه گزارشات متنوع از وضعیت و صورتحساب چک های پرداختی و دریافتی
 • مجهز به سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک های یاد آوری و گزارشات حسابداری برای بیماران، پزشکان و مدیران تعریف شده
 • امنیت بالا در نگهداری از اطلاعات ثبت شده و مدیریت کاربران با سطوح دسترسی مختلف
 • بروز رسانی خودکار نرم افزار از طریق وب سایت عارف رایانه در کمتر از چند دقیقه
 • پشتیبانی آنلاین توسط ایمیل، سامانه پیام کوتاه و نرم افزار ریموت از راه دور توسط کارشناسان

 

مشخصات فنی نرم افزار مدیریت آژانس املاک:

زبان برنامه نویسیبانک اطلاعاتیویندوز های تحت پوششحداکثر تعداد رکورد
Delphi 2019Microsoft SQL ServerWindows XP, Windows 7, Windows 8, Win 10, Windows Server(نا محدود)

.

امکانات اصلی نرم افزار املاک

 

 • امکان ثبت سپرده ها اعم از (املاک فروشی ، رهنی و استیجاری ، معاوضه …)
 • امکان تعریف مناطق جغرافیایی برای سپرده ها (کشور ، استان ، شهر ، خیابان ، …)
 • امکان تعریف نوع سپرده (باغ ، ویلا ، آپارتمان ، واحد تجاری ، زمین ، مرغ داری ، …)
 • امکان تعریف سپرده های خاص (امتیاز وام ، خط تلفن ، …)
 • امکان تبدیل سپرده ها به یکدیگر (فروش به رهن و اجاره و… )
 • ثبت اطلاعات دقیق مربوط به سپرده ها
 • امکان تعریف لیست انتخابی برای جزئیات سپرده که باعث سهولت در ورود اطلاعات و بی نیاز شدن
 • امکان درج فیلم و تصاویر هر ملک به هنگام ثبت (جهت بازدید متقاضیان از املاک سپرده گذاری شده)
 • امکان تعریف اشخاص با قابلیت گروه بندی (همکاران ، متقاضیان ، مشتریان ، مالکین و …)
 • جستجوی پیشرفته فایل ها بر اساس شرایط متقاضیان
 • ثبت شرایط جستجو به عنوان درخواست متقاضی در صورت موجود نبودن فایل در دفتر تقاضا ها
 • امکان بایگانی سپرده ها (فایل ها) با قابلیت بازیابی
 • تنظیم و ثبت قراردادهای جدید با قابلیت جستجو و گزارشگیری (قولنامه یا قراردادهای خرید و فروش ، اجاره نامه ، مبایعه نامه و …)
 • امکان طراحی قراردادها بصورت دلخواه توسط مدیر سیستم
 • ارائه لیست کامل استانها و شهرهای ایران در همراه با نرم افزار جهت تفکیک فایل ها
 • نقشه جغرافیایی شهر با قابلیت زوم بر روی مناطق.(امکان تغییر نقشه به دلخواه)
 • دفترچه یادداشت جهت ثبت قرارها و یادداشت های روزانه با قابلیت جستجو و چاپ
 • سیستم چاپ چک و مدیریت حسابهای بانکی مدیریت املاک
 • سیستم کنترل و مدیریت کاربران استفاده کننده از نرم افزار
 • سیستم گزارش ساز پویا و امکان تهیه گزارشات متنوع از قسمت های مختلف برنامه با توجه به نیاز مدیر آژانس
 • سیستم Caller-ID و مانیتورینگ خطوط تلفن مرکز
 • سامانه پیام کوتاه جهت ارسال و دریافت پیامک از طریق خطوط SMS با پیش شماره های 3000 و 1000
 • سیستم پشتیبانی خودکار و تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات برنامه بصورت زمانبندی شده

امنیت نرم افزار مشاور املاک

نرم_افزار مشاور املاک

یکی از نکات مهم نرم افزار مشاور املاک عارف رایانه که کمتر نرم افزاری در ایران به طور دقیق به آن پرداخته است، منیت سیستم فایلینگ و مدیریت فایل ها بر حسب مشاور می باشد. یعنی در این نرم افزار املاک، مدیریت آژانس می تواند مشاور های مختلف تعریف کرده و به آنها اجازه دهد در محدوده فایل های مربوط به خود فعالیت نمایند. به عبارت بهتر مشاور املاکی که فقط روی فایل های اجاره کار می کند قادر نباشد فایل های فروش را نیز مشاهده نماید. اما مدیریت آژانس املاک می تواند به تمام فایل های ثبت شده مشاورین دسترسی داشته باشد. امنیت فایل ها در نرم افزار مشاور املاک عارف رایانه حرف اول را می زند و مدیریت آژانس با خیال راحت می تواند مشاورین خود را مدیریت کرده و فایلهای مالکین و مراجعه کنندگان را در برنامه ثبت و آرشیو گذاری نماید.

تنوع کاری در نرم افزار املاک

نرم افزار مشاورین املاک

تعریف و طبقه بندی هر نوع فایل در نرم افزار املاک عارف رایانه، این امکان را به وجود آورده تا مشاورین املاک قادر باشند آن  طور که تمایل دارند آژانس خود را کنترل و مدیریت نمایند. بعنوان مثال بنگاه هایی هستند که کار خرید فروش اوراق یا هر نوع فایل: آپارتمان، ویلایی، کارخانه، انبار، مرغداری، مغاره، واحد های پیش ساخته یا هرنوع فایل قابل خرید و فروش دیگر را انجام  میدهند. بدین ترتیب نرم افزار املاک عارف رایانه برای مشاورین املاک تمام این گزینه ها را قابل ویرایش و تعریف نموده. مشاورین می توانند نوع فایل و سایر مشخصات ثبت شونده از یک فایل را که به صورت منو های تعریف شده از قبل هستند را ویرایش کرده و آنطور که دوست دارند تنظیم نمایند. این امکان قدرت جستجو و تنوع کاری مشاور املاک را گسترش داده و اجازه می دهد بازه وسیع تری از فایل های املاک را در سیستم ثبت و مدیریت نماید.

سیستم فایلینگ و مدیریت سپرده های ملکی

شاید به جرات می توان گفت نرم افزار املاک عارف رایانه، یکی از قدیمی ترین و جامع ترین نرم افزار در خصوص مدیریت فایل ها یا سپرده های ملکی مراکز خرید و فروش املاک می باشد. در این بخش که عملیات ثبت، آرشیو گذاری و بایگانی فایل ها قرار گرفته است. اطلاعات دقیق از یک ملک را می توان ثبت نمود. مشاورین املاک مستحضر هستند که آگاهی از جزئیات یک ملک مستلزم مشاوره با اشخاص متخصص در خصوص ملک می باشد. نرم افزار املاک عارف رایانه پس از سالها مشاوره واستفاده از نقطه نظران مدیران آژانس های املاک مختلف، آن دسته از فیلد هایی که برای یک ملک اعم از: آپارتمان مسکونی، اداری، ویلایی، زمین و … مورد نیاز بوده را در نرم افزار قرار داده اند تا مشاور املاک به راحتی و دسترسی سریع قادر باشد اطلاعات ملک خاص را در سیستم ثبت نماید و یا توسط نرم افزار و بانک اطلاعات املاک خود به دنبال ملک خاصی برای مشتریان خود بگردد.

 

نصب و راه اندازی نرم افزار املاک بر روی ویندوز

پس از دانلود برنامه بنگاه املاک عارف رایانه، به راحتی می توانید این نرم افزار را بر روی رایانه خود نصب و راه اندازی نمائید فقط قبل از نصب نرم افزار، این نکته را در نظر داشته باشید که تنظیمات مربوط به زبان فارسی، به طور صحیح در ویندوز انجام شده باشد چرا که این تنظیمات بسیار مهم است و در صورت عدم انجام آن، قادر به استفاده از نرم افزار های تولید شده به زبان فارسی نخواهید بود. بعنوان مثال: پس از نصب نرم افزار، منو ها و برخی قسمت های فارسی نرم افزار، به صورت علامت سوال (؟؟؟؟؟؟) برای شما نمایش داده می گردد.
.
تنظیمات فارسی Regional and language Options

تنظیمات زبان فارسی نرم افزار مشاور املاک

منظور از تنظیمات زبان فارسی، انتخاب کشور ایران، زبان و کیبورد فارسی برای ویندوز می باشد که این تنظیمات در بخش کنترل پنل ویندوز قرار دارد و در ویندوز های مختلف کمی با هم متفاوت هستند. با توجه به نوع ویندوزی که بر روی رایانه خود نصب نموده اید، این تنظیمات را چک کنید:

تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز XP
تنظیمات زبان فارسی برای ویندوز های Vista، ۷، ۸

 

نصب نرم افزار بر روی رایانه

نصب نرم افزار مشاور املاک

نصب نرم افزار مشاور املاک، با توجه به نوع کاربری (تک کاربره – تحت شبکه)، کمی با هم متفاوت است. نصب نرم افزار بر روی یک رایانه (تک کاربره) هیچگونه تنظیمات خاصی نیاز ندارد. این عملیات که توسط برنامه نصب کننده خودکار انجام  می گردد را از ابتدا تا انتها می توانید توسط لینک زیر دنبال کنید.

نصب نرم افزار مدیریت آژانس املاک بر روی یک رایانه (تک کاربره)

.

نصب نرم افزار مشاور املاک بر روی بیش از یک رایانه (تحت شبکه)

در صورتی که قصد دارید از نرم افزار املاک به صورت شبکه و یکپارچه استفاده نمائید، علاوه بر نصب این نرم افزار، چند نکته مهم را در خصوص شبکه، فایروال و تنظیمات اتصال نرم افزار از رایانه ای به رایانه دیگر را نیز باید مد نظر داشته باشید. مراحل نصب و نکات مربوطه به ترتیب در قسمت زیر قرار داده شده است، با کلیک بر روی هر لینک می توانید این عملیات را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید در صورتی که رایانه ها را با هم (به طور صحیح) شبکه کرده باشید، مراحل 2 تا 6 چند دقیقه بیشتر وقت شما را نخواهد گرفت، اما انجام گام به گام این مراحل بسیار مهم است پس دقت لازم را برای این منظور به عمل آورید.

 1. رایانه هایی که قرار است نرم افزار املاک بر روی آنها نصب گردد، می بایست با یکدیگر به طور صحیح شبکه شده باشند
 2. یکی از رایانه ها را بعنوان رایانه اصلی (سرور) انتخاب نمائید
 3. نرم افزار مایکروسافت اس کیو ال سرور (Microsoft SQL Server) را که همراه با نرم افزار دانلود کرده اید، بر روی رایانه سرور نصب نمائید
 4. نرم افزار املاک را بر روی رایانه سرور و سایر رایانه ها (کلاینت ها) نصب نمائید
 5. تنظیمات فایروال و همچنین آنتی ویروس (درصورتی که قبلاً آنتی ویروس نصب کرده اید) را بر روی رایانه سرور انجام دهید
 6. تنظیمات مربوط به اتصال نرم افزار از سایر رایانه ها (کلاینت ها) به رایانه سرور را انجام دهید

.

استفاده از نرم افزار مشاور املاک

نرم افزار مشاور املاک شرکت عارف رایانه مانند تمام محصولات این شرکت دارای مقالات آموزشی می باشد که این مقالات طی صفحاتی مجزا در وب سایت این شرکت قرار گرفته اند تا شما گام به گام با تمام امکانات این نرم افزار املاک آشنا شوید. جهت مطالعه بخش آموزش مربوط به این نرم افزار به صفحه آموزش نرم افزار مدیریت آژانس املاک عارف رایانه مراجعه نمائید.

 

نگهدای از اطلاعات نرم افزار

نگهداری از سیستم املاک

همانطور که می دانید، برنامه مشاور املاک عارف رایانه، اطلاعات ثبت شده توسط شما را در محلی تحت عنوان “بانک اطلاعاتی” نگهداری می کند. فایل های بانک اطلاعاتی مربوط به نرم افزار املاک، درون پوشه ای با نام Data و در محل نصب نرم افزار قرار می گیرند. یعنی تمام اطلاعات نرم افزار املاک درون فایلهای داخل پوشه Data قرار می گیرد.

.
از آنجا که این احتمال وجود دارد در آینده به دلایلی رایانه شما دچار حادثه یا اختلال گردد و از طرفی اطلاعات مربوط به فایل ها قولنامه ها و مشتریان برای شما بسیار بالایی برخوردار است، باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که همیشهو طبق برنامه ریزی، از اطلاعات ثبت شده در سیستم، یک نسخه پشتیبان تهیه نمائید تا در مواقع اضطراری و بروز اشکال در رایانه، با دسترسی به آن، بتوانید اطلاعات سیستم را به حالت قبل بازگردانی نمائید. انجام این امور می تواند به طور خودکار و توسط نرم افزار انجام گردد اما کنترل و مدیریت آن، به عهده شما خواهد بود.
.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سیستم

عملیات پشتیبانی به راحتی و توسط نرم افزار املاک، انجام پذیر است فقط قبل از انجام این عملیات می بایست ابتدا با عبارت “تهیه فایل پشتیبان از بانک اطلاعاتی” آشنا شوید.”تهیه فایل پشتیبان از بانک اطلاعاتی” که از دو طریق (دستی-خودکار) انجام می گردد، عملیاتی است که طی آن، نرم افزار مشاور املاک، از کل اطلاعات ثبت شده در سیستم، یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و درون فایلی قرار می دهد. همچنین تاریخ و ساعتی که این کار را انجام داده اید نیز در عنوان نام این فایل قرار می گیرد تا هنگام مشاهده فایل پشتیبان، از نام آن متوجه شوید که این فایل در چه تاریخ و ساعتی تهیه شده است.

از آنجا که عملیات تهیه فایل پشتیبان، به تنهایی یک مقاله مجزا محسوب می شود، این مقاله را همراه با تصویر مربوطه و در قالب صفحه ای مجزا در وب سایت قرار داده ایم. برای مطالعه،بر روی لینک زیر، کلیک نمائید:

تهیه فایل پشتیبان از نرم افزار مدیریت آژانس املاک

بروزرسانی_نرم_افزار

بروز رسانی نرم افزار املاک (آپدیت)

اگر چه همواره سعی بر این داشته ایم که محصولی بی کم و کاست و بدون اشکال به مشتریان ارائه کنیم، اما همچنان معتقدیم نیاز به تغییرات در نرم افزار مشاور املاک، مانند سایر محصولات عارف رایانه وجود دارد. تغییراتی در راستای بهبود و توسعه این سیستم که گاهی ممکن است به دلیل رفع اشکال باشد که از سوی کاربران اعلام شده اند و گاهی جهت ارائه امکانات بیشتر و کیفیت بالاتر تمام تغییرات انجام شده در نرم افزار مشاور املاک عارف رایانه از طریق بروز رسانی آنلاین و بدون هزینه در اختیار مشاورین املاک قرار می گیرد.

.

بروز رسانی آنلاین و دریافت ویرایش های جدید نرم افزار

تغییرات انجام شده در نرم افزار آژانس املاک، که بلافاصله بر روی وب سایت عارف رایانه قرار خواهند گرفت، از منوی بروز رسانی نرم افزار که در صفحه اصلی این نرم افزار قرار گرفته شده است قابل دسترس است. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه بروز رسانی، از آخرین وضعیت آپدیت این نرم افزار املاک آگاهی پیدا کنید و در صورت لزوم، نرم افزار خود را در کمتر از چند دقیقه بروز رسانی کنید. عملیات بروز رسانی را نیز در قالب مقاله ای مجزا به صورت گام به گام در وب سایت قرار داده ایم و برای مطالعه و چگونگی آن بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

بروز رسانی آنلاین نرم افزار املاک از طریق وب سایت عارف رایانه

 

* در بخش سوالات متداول، آن دسته از سوالاتی که برخی کاربران هنگام تماس با کارشناسان ما مطرح میکنند قرار داده شده. میتوانید مطالعه نمائید.

 

‫4.2/5 ‏‫(38 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا